Påmelding nyhetsbrev
Som nyhetsbrevleser vil du også motta invitasjoner til våre arrangementer.
Dagens sitat
«Jeg innrømmer at McCains synspunkter er nærmere mine egne enn hva Obamas er. Men, jeg har i Bush-æraen lært meg å verdsette kompetanse like høyt som ideologi.»
Kenneth Adelman, nykonservativ "Obamacon"
Lesetips
Pensjonsreform for neste generasjon
Jan Arild Snoen
I denne rapporten pekes det på at jobben for å sikre de kommende generasjoner så langt er halvgjort. Rapporten presenterer tre modeller for et bærekraftig penssjonssystem som inkluderer privat pensjonssparing.
Dagens lenketips
International Policy Network
IPN aims to empower individuals and promote respect for people and property in order to eliminate poverty, improve human health and protect the environment. IPN promotes public awareness of the importance of this vision for all people, both rich and
KOMMUNISMENS FALL: Hvordan Gorbatsjov ødela DDRs 40-årsdag |
| onsdag 07. oktober 2009 | |
|
I dag kunne DDR feiret sin 60-årsdag. I stedet falt muren i november 1989. En av de viktigste hendelsene i opptakten til dette skjedde på DDRs 40-årsdag, da Mikhail Gorbatsjov viste at han ikke kom til å bidra til å tøyle den stigende uroen. Der Spiegel har på sine internasjonale sider en interessant artikkel om denne dagen, som en del av en egen seksjon på kommunismens fall. |
|
| Skriv utTips en vennDel på Facebook | |







