Påmelding nyhetsbrev


Som nyhetsbrevleser vil du også motta invitasjoner til våre arrangementer.

Dagens sitat

«Jeg innrømmer at McCains synspunkter er nærmere mine egne enn hva Obamas er. Men, jeg har i Bush-æraen lært meg å verdsette kompetanse like høyt som ideologi.»
Kenneth Adelman, nykonservativ "Obamacon"

Lesetips

Pensjonsreform for neste generasjon

Jan Arild Snoen

I denne rapporten pekes det på at jobben for å sikre de kommende generasjoner så langt er halvgjort. Rapporten presenterer tre modeller for et bærekraftig penssjonssystem som inkluderer privat pensjonssparing.

Les mer...

Se alle publikasjoner …

Dagens lenketips

International Policy Network
IPN aims to empower individuals and promote respect for people and property in order to eliminate poverty, improve human health and protect the environment. IPN promotes public awareness of the importance of this vision for all people, both rich and

 
 

HANDEL: Handelssystemets fremtid

fredag 23. oktober 2009

Martin Wolf fra Financial Times har skrevet et essay om fremtiden til verdens handelssystem for tankesmien ECIPE. Åpningen av verdenshandelen de siste tiårene er en stor suksess - men hvor går veien videre? Proteksjonismen truer, Doha-runden står i stampe og særavtaler er på fremmarsj. De neste årene er det derfor unilateral liberalisering som må til, hevder Wolf.

Rådgiver i Civita, Marius Doksheim, reflekterer over unilateral liberalisering her.
Skriv utTips en vennDel på Facebook