Påmelding nyhetsbrev


Som nyhetsbrevleser vil du også motta invitasjoner til våre arrangementer.

Dagens sitat

«Jeg innrømmer at McCains synspunkter er nærmere mine egne enn hva Obamas er. Men, jeg har i Bush-æraen lært meg å verdsette kompetanse like høyt som ideologi.»
Kenneth Adelman, nykonservativ "Obamacon"

Lesetips

Pensjonsreform for neste generasjon

Jan Arild Snoen

I denne rapporten pekes det på at jobben for å sikre de kommende generasjoner så langt er halvgjort. Rapporten presenterer tre modeller for et bærekraftig penssjonssystem som inkluderer privat pensjonssparing.

Les mer...

Se alle publikasjoner …

Dagens lenketips

International Policy Network
IPN aims to empower individuals and promote respect for people and property in order to eliminate poverty, improve human health and protect the environment. IPN promotes public awareness of the importance of this vision for all people, both rich and

 
 

MARKEDSØKONOMI: Et svar til kritikerne

tirsdag 13. oktober 2009

Jagdish Bhagwati skriver om verdensøkonomien før, under og etter finanskrisen i World Affairs: "Kritikerne starter med antakelsen at markedene tidligere var plassert i et pragmatisk sentrum, for så å bevege seg kraftig til høyre. Men dette er helt feil, for det meste av verden og definitivt for mange utviklingsland med det motsatte problemet, en anti-markedsfundamentalisme. ... Når disse landene innså manglene beveget de seg mot det pragmatiske sentrum. Så ja, det har vært et skifte de siste årene, men det har ikke vært fra pragmatisme til markedsfundamentalisme, men fra anti-markedsfundamentalisme mot sentrum."
Skriv utTips en vennDel på Facebook